, godzina:


Historia Radia
Nasz pomysł na własne radio powstał 1995 roku.

Od 01.06.2018 Radio nadaje całą dobę, oraz audycje na żywo.


W 1996 roku mieliśmy uzyskać częstotliwość na radio "EMITER" (wniosek nr 180/95) nadające na falach FM dla mieszkańców miast: Zabrza, Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Chorzowa i Katowic.
Rozczarowani nie otrzymaniem koncesji z KRRiT (nasz wniosek został "przypadkowo"
w szufladzie i rozpatrywano go na posiedzeniu dla województwa kieleckiego, zamiast katowickiego...) daliśmy sobie spokój.

W tych czasach nie było powszechnego dostępu do Internetu, nawet nikt nie myślał o czymś takim jak radio nadające przez Internet.
Po latach do pomysłu powróciliśmy i realizujemy go w oparciu o nadawanie strumieniowe poprzez Internet.

To już nie te czasy, kiedy każda stacja radiowa skupia bardzo wielu Słuchaczy. Intensywny rozwój Internetu zdecydowanie zmienił pozycję radia, jednocześnie dając nowe możliwości.
W internecie każde radio ma konkurencję: gry online, kanały YouTube i cały szereg innych atrakcji. Dlatego kładziemy nacisk na jakość zarówno od strony brzmienia dźwięku, głosu i dykcji prowadzącego jak i zaplecza technicznego w tym muzyki.

Niektórzy z nas pracowali już w komercyjnych i państwowych stacjach radiowych.

Naszym mentorem był i jest Howard Stern (amerykański dj, dziennikarz, satyryk).
Co prawda nie pozwalamy sobie na dosłowną realizację jego pomysłów, jednak również i u nas jest wesoło. Słuchają nas w Polsce, Europie oraz w USA. Głównie są to osoby znające język polski, w którym głównie mówimy na antenie. Radio ma charakter niekomercyjny i nadaje dla grona przyjaciół, które powiększa się z każdą audycją. W czasie naszych audycji można do nas dzwonić, wyrazić swoje zdanie, kogoś pozdrowić, podyskutować.

Dla wstydliwych mamy "Dedykacje/greetings" (panel pozdrowień) w menu po lewej stronie.


Copyright © 2015-2019 System 2000 Maciej Baryła